Dy persona në Prizren kundër masave të qeverisë, duan ta hapin kafenenë, përleshen me policët - Bota Sot
Dy persona në Prizren kundër masave të qeverisë, duan ta hapin kafenenë, përleshen me policët

Kronikë e zezë

Dy persona në Prizren kundër masave të qeverisë, duan ta hapin kafenenë, përleshen me policët

Më: 16 mars 2020 Në ora: 12:00
Foto ilustrim

Dy persona janë arrestuar pasi që të njëjtit kishin hapur kafeterinë e tyre në Prizren, duke e shkelur kështu vendimin e Qeverisë për mbylljen e të gjitha kafeterive e restoranteve .

Policia njofton se dy të dyshuarit kanë penguar zyrtarin policor, i cili ka pësuar lëndime të lehta trupore.

“Në stacionin policor, janë shoqëruar dy të dyshuar meshkuj kosovar, pasi që të njëjti kishin të hapur kafiterin e tyre, po ashtu të dyshuarit kanë penguar zyrtar policor. Njëri nga zyrtarët ka pësuar lëndime trupore të lehta”, thuhet në njoftimin e policisë.

Me vendim të prokurorit, të dyshuarit janë liruar dhe rasti shkon në procedurë të rregullt.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat