Operacion i policisë, konfiskohen armë në Gjakovë - Bota Sot
Operacion i policisë, konfiskohen armë në Gjakovë

Kronikë e zezë

Operacion i policisë, konfiskohen armë në Gjakovë

Më: 18 maj 2020 Në ora: 15:50
Ilustrim

Sektori Rajonal i hetimeve nga Drejtoria Rajonale e Policisë në Gjakovë, sot ka realizuar plan operativ-bastisje, me urdhër të Gjykatës kompetente ne shtëpinë e te dyshuarve D.P. dhe A.J. në fshatin Mejë dhe gjatë kontrollit janë gjetur:

- Pistoletë EKOL frat magnum cal.9mm me nr.ser.EF-1391455 dhe karikatorë

- 4cope fishek kal.762x39mm,

- 11cope fishek llojit pistoletë TT,

- 1 gëzhojë e fishekut të llojit pistoletë duket të jetë TT-së,

- 8 copë fishek TT,

- 15copë fishek 9x19mm,

- 4 copë fishek armës së gjatë nuk i dihet kalibri,

- 4 copë fishek kalibër 9x18mm,

- 1 copë fishek 47.65mm,

- 3 copë fishek 7.62x39mm dhe dy krehër për fishek.

- 1-gezhojë e armës se gjatë nuk dihet kalibri.

- 1 copë fishek kalibër 9mm.

- 1 copë fishek 7.62x39 mm, dhe 1 fishek 7.65mm.

- 3 copë fishek 9mm,

- 3 copë fishek 7.65mm dhe 1 fishek 7.62x39mm

- Këllëf i armës së shkurtë më ngjyrë të zezë

- 21 copë, Fishek kalibër 7.62x39mm.

- 7 copë gëzhoja të pistoletës kalibër i pa njohur.

- 25 copë gëzhojë te pistoletës kalibër i pa njohur duken te jen te armës me gaz.

- 53 cope, gëzhoja 7.62x39mm

- Karikator dhe 4-fishek kalibër 7.65mm.

- 10 cope fishek armës se gjatë nuk i dihet kalibri,

- 44 copë fishek të llojit pistoletë TT dhe

- 5 krehër te fishekëve.

Ndërsa në shtëpinë e të dyshuarit të dytë gjatë kontrollit nuk është gjetur asgjë të dyshuar.

Të dyshuarit pas intervistimit me urdhër te Prokurorit kujdestar i dyshuari D.P. ndalohet në ndalim policor prej 48 orësh ndërsa i dyshuari A.J. lirohet në procedurë të rregullt.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat