​Aktakuzë për dhunim dhe vrasje të rëndë të fëmijës në Fushë Kosovë - Bota Sot
​Aktakuzë për dhunim dhe vrasje të rëndë të fëmijës në Fushë Kosovë

Kronikë e zezë

​Aktakuzë për dhunim dhe vrasje të rëndë të fëmijës në Fushë Kosovë

Më: 6 qershor 2020 Në ora: 14:09
Foto ilustrim

Prokuroria Themelore në Prishtinë më 27 prill, ka ngritur aktakuzë ndaj të pandehurit S.O., në drejtim të veprave penale “Vrasja e rëndë” dhe “Dhunimi”.

Sipas Prokurorisë, i pandehuri më 11 korrik 2019, në Fushë Kosovë, pasi e kishte dhunuar viktimën K.V., më pastaj edhe e kishte vrarë.  

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat