​Hedh dheun pa leje, gjobitet dhe i merren targat e kamionit - Bota Sot
​Hedh dheun pa leje, gjobitet dhe i merren targat e kamionit

Kronikë e zezë

​Hedh dheun pa leje, gjobitet dhe i merren targat e kamionit

Më: 4 gusht 2020 Në ora: 13:25
Foto ilustrim

Komuna e Prishtinës vazhdon t’i gjobisë kompanitë të cilat po hedhin dheun në hapësirat që nuk iu lejohet pa pasur leje përkatëse.

Shkak i kësaj, inspektorët e Komunës së Prishtinës, sot i kanë gjobitur dhe kanë konfiskuar targat e një kamioni.

Këtë e ka bërë të ditur përmes një postimi në Facebook, kryeinspektori i Prishtinës, Adonis Tahiri.

“Hedhja e dheut pa leje përkatëse, është e ndaluar! Gjobë dhe konfiskim i targave”, ka shkruar Tahiri.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat