Vjedhje në Fushë Kosovë, dy persona grabitin shumë të madhe parash

Kronikë e zezë

Vjedhje në Fushë Kosovë, dy persona grabitin shumë të madhe parash

Më: 26 tetor 2020 Në ora: 10:56
Foto Ilustrim

Sot në Fushë Kosovë është vjedhur një sasi e madhe parash.

Kjo është bërë e ditur nga policia .

“Sot rreth orës 09:00, kemi pranuar informatën për një rast grabitje që ka ndodhur në rrugën “Nëna Terezë”, në  Fushë Kosovë.”

“Menjëherë pas marrjes së këtij informacioni specialist për hetimin e krimit me një intensitet të shtuar kanë filluar ndërmarrjen e një varg veprimesh operative dhe hetimore, për të ndriçuar dhe sqaruar të gjitha rrethanat që kanë të bëjnë me rastin.”

“Mbështetur në informatat e para të grupit hetimor që po zhvillon hetimet,  dyshohet se vepra është kryer prej dy personave të dyshuar, të cilët pasi kanë grabitur një shumë të konsiderueshme parash,  me shpejtësi me një veturë të dyshuar, janë larguar nga vendi i ngjarjes.”

“Aktualisht policia e mbështetur edhe nga prokurori i shtetit po punon me përkushtim për të identifikuar të dyshuarit e mundshëm, veturën me të cilën janë larguar si dhe vendndodhjen e tyre.” 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat