Detaje të reja për plaçkitjen në shitoren e armëve në Viti, u vjedhën armë në vlerë të mbi 17 mijë eurove

Kronikë e zezë

Detaje të reja për plaçkitjen në shitoren e armëve në Viti, u vjedhën armë në vlerë të mbi 17 mijë eurove

Më: 25 nëntor 2020 Në ora: 16:05
Ilustrim

Një vjedhje e rëndë ka ndodhur sot rreth orës 04:35 të mëngjesit në shitoren e armëve të zjarrit “Katana” në Viti.

Burime brenda policisë merr vesh se nga aty hajnat kanë arritur që t`i marrin 16 armë të shkurta (pistoleta), të llojeve të ndryshme si dhe një pushkë gjuetie.

Gjithashtu ky burim ka bërë të ditur që vlera e dëmit është mbi 17 mijë euro.

Pronari i këtij, Ardian Ibrahimi e kishte konfirmuar lajmin.

Gjithashtu Sinjali merr vesh se një automjet i tipit ‘Jeep x5’, ngjyrë e gjelbër është parë duke lëvizur në atë zonë gjatë kohës kur ka ndodhur vjedhja.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat