Vidhen bateri e derivate në Sllovi

Kronikë e zezë

Vidhen bateri e derivate në Sllovi

Më: 28 nëntor 2020 Në ora: 18:51
Foto Ilustrim

Një qytetarë ka raportuar në polici se persona të panohur në Sllovi të Lipjani i kanë vjedhur nga makineria e rëndë tetë akumulatorë dhe 600 litra derivate. 

E me rastin po merren policia e prokuroria.

Policia njofton se në fshatin Sllovi të Lipjanit me 27.11.2020-NN, ankuesi mashkull  kosovar raporton se nga persona të panjohur nga makineria e rëndë punuese kanë vjedhur tetë bateri dhe  600 litra derivate.

Lidhur me rasatin është njoftuar prokurori, rasti shkon në procedurë të rregullt për veprën vjedhje e rëndë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat