Kapen në Han të Elezit mbi 500 copë epruvetash për teste

Kronikë e zezë

Kapen në Han të Elezit mbi 500 copë epruvetash për teste

Më: 27 shkurt 2021 Në ora: 18:04
Foto ilustrim

Një qytetarë nga Maqedonia e Veriut, ia kishte mësyer Kosovës për ti sjellur 576 eproveta testesh Covid.

Por ai u arrestua posa arrit tek kufiri në Han të Elezit për tregti të ndalur dhe me vendim të prokurorit është dërguar në mbjatje për 48 orë.

Policia tregon se në Pikë Kalimin Kufitar Hani Elezit me 26 shkurt rreht orës 10:10, është arrestuar i dyshuar mashkull shtetas i Maqedonisë, pasi që gjatë kontrollit në veturën e tij, me targa të Maqedonisë janë gjetur dhe konfiskuar 24 pako me epruveta për teste të covid 19, gjithsejtë 576 copë. 

Me vendim të prokurorit, i dyshuari është dërguar në mbajtje për veprën tregti e ndaluar.   

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat