Ndalohen dy persona të cilët tentuan të kalojnë ilegalisht kufirin me kamionët e tyre përplot mallra

Kronikë e zezë

Ndalohen dy persona të cilët tentuan të kalojnë ilegalisht kufirin me kamionët e tyre përplot mallra

Më: 11 prill 2021 Në ora: 12:49
Pamje nga vendi i ngjarjes

Me datë 10.04.2021 Policia e Kosovës (PK), në këtë rast njësia policore kufitare gjatë patrullimit të tyre në fshatin Vracevo të Leposaviqit,  ka vërejtur disa kamion të cilët në rrugë ilegale kanë tentuar që ta kalojnë kufirin.

Pas ndalimit të tyre, njësiti policor gjatë kontrollit ka vërejtur se dy kamionët e ndaluar ishin të ngarkuar me mallra (perime), në sasi prej rreth 18.400 kg domate dhe rreth 710 kg speca.

Policia e Kosovës sipas procedurave të parapara, dy kamionët me mallra i ka dërguar në terminalin doganor, për të vazhduar me procedura të mëtejme.

Pas intervistimit të personave të dyshuar, me urdhër të prokurorit kompetent të njëjtit janë dërguar në mbajtje.

Bashkangjitur keni foto të mjeteve transportuese të ngarkuara me mallra.

Image
Pamje nga vendi i ngjarjes
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat