Në pikë kalimin kufitar të Hanit të Elezit kapen 30 mijë euro të padeklaruara

Kronikë e zezë

Në pikë kalimin kufitar të Hanit të Elezit kapen 30 mijë euro të padeklaruara

Më: 14 prill 2021 Në ora: 09:35
Foto

Oficerët doganor kanë zbuluar një sasi të konsiderueshme të mjeteve monetare të cilat përmes një automjeti të udhëtareve tentuan të futen në Kosovës pa deklarim.

“Një automjete që vinte nga Maqedonia është sekektuar për kontroll dhe gjatë kontrollit të hollësishëm në anën e djathtë në sirtar janë hasur ne tre qese, pas hapjes se te njëjtave janë gjetur mjete monetare të padeklaruara në vlere totale prej 28,310.00 euro”, njofton Dogana.

“Të gjitha mjetet janë konfiskuar si dhe rasti ka vazhduar për hetime të mëtejme. Dogana fton qytetarët që të lajmërojnë rastet e kontrabandës dhe korrupsionit  080050095″.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat