Policia e ndalon “Audi”-në pa targa, posedonin armë dhe kokainë, arrestohen dy persona

Kronikë e zezë

Policia e ndalon “Audi”-në pa targa, posedonin armë dhe kokainë, arrestohen dy persona

Më: 10 tetor 2021 Në ora: 20:09
Foto ilustrim

Sot rreth orës 14 : 20, patrulla e stacionit policor për mbikqyrje të kufirit në Ponoshec DRPK “Perendimi” Gjakovë, derisa kanë qenë në partullim në rajonin e Deçanit, kanë ndaluar  automjetin Audi pa targa, me pronar E.K, i cili ishte i shoqëruar me personin A.D, që të dy shtetas kosovarë.

Pas kontrollit nga ana e zyrtarëve policorë janë gjetur dhe sekuestruar:

-14 qese të vogla me substancë narkotike e dyshuar kokain me peshë 4.1 gram.

– një pistolet me një karikator dhe një fishek 7.65 mm.

-2000 euro para të gateshme.

Lidhur me rastin janë njoftuar të gjitha njësitet relevante si dhe të gjitha veprimet janë kryer në  konsultim me prokurorin kompetent në Pejë.

Të dyshuarit me urdhër të prokurorit ndalohen për 48 orë.

Vlen të ceket se i dyshuari i parë është person i njohur për policinë, i cili merret me kultivim dhe posedim të narkotikëve.

Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat