Sekuestrohet një armë zjarri dhe municion

Kronikë e zezë

Sekuestrohet një armë zjarri dhe municion

Më: 12 tetor 2021 Në ora: 19:26
Arma e gjetur

Policia e Rajonit të Prishtinës, respektivisht zyrtarët e stacionit policor të Fushë Kosovës, sot rreth orës 16:30, kanë kryer një operacion bastisje në një shtëpi në fshatin Sllatinë në Fushë Kosovë.

Aty, kanë arritur që të gjejnë dhe të sekuestrojnë:

-një pushkë gjysmëautomatike ( e modifikuar) dhe

-3 fishekë.

Image

Ndaj personit të dyshuar, është inicuar  rast për armëmbajtje paleje dhe i njëjti është proceduar më tej, sipas rekomandimit të prokurorit të shtetit..

Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat