Pacolli takon presidentin e Burkina Fasos - Bota Sot
Pacolli takon presidentin e Burkina Fasos

Lajme

Pacolli takon presidentin e Burkina Fasos

Më: 3 prill 2019 Në ora: 16:28
Foto nga takimi

Pacolli e quajti diskutimin me Kabore si jashtëzakonisht miqësor dhe të frytshëm.

“Burkina Faso e ka njohur Kosovën menjëherë pas shpalljes së pavarësisë, andaj kjo është shumë e rëndësishme për avancimin e bashkëpunimit bilateral. Burkina Faso ka qenë shembull edhe për shtetet tjera të kontinentit afrikan që të ndjekin rrugën e njohjes së Kosovës si shtet i pavarur dhe sovran”, deklaroi Pacolli.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...