Mogherini: Në qershor të hapen negociatat me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut - Bota Sot
Mogherini: Në qershor të hapen negociatat me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut

Lajme

Mogherini: Në qershor të hapen negociatat me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut

Më: 18 prill 2019 Në ora: 00:21
Mogherini

“Ballkani është në Evropë kur sheh hartën e Evropës”.

Kështu u shpreh Federica Mogherini në seancën plenare të Komisionit të Punëve të Jashtme në Parlamentin Evropian.

“Për këtë arsye, në vend të fjalës zgjerim, mua më pëlqen të përdorë fjalën ribashkim të Ballkanit në Evropë”, theksoi Mogherini, duke shtuar se pret që të hapen negociatat me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut në muajin qershor.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...