Ky është shqiptari nga Kosova që u vra në Gjermani - Bota Sot
Ky është shqiptari nga Kosova që u vra në Gjermani

Lajme

Ky është shqiptari nga Kosova që u vra në Gjermani

Nga: D.RR Më: 3 tetor 2019 Në ora: 16:45
Foto ilustrim

Nga një incident i armatosur në fshatin Abensberg të Bavarisë, ka mbetur i vdekur një person dhe një tjetër është plagosur rëndë.

Siç ka shkruar fillimisht gazeta gjermane "pi-news", thuhej se personi i vrarë dhe i plagousr ishin të nacionalitet serb dhe se ishin sulmuar nga shtetas të Kosovës

Mirëpok, Gazeta “Bota sot” merr vesh se ata janë shqiptarë dhe viktima është Fatos Lumi, ndërsa vëllai i tij, Hakiu, ka mbetur i plagosur rëndë. Këtë e ka konfirmuar edhe gazeta gjermane "BILD".

Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...