Bajqinovci: Më 6 tetor do ia kthejmë hundëve bandave të gjitha të këqijat që na kanë shkaktuar gjatë këtyre viteve - Bota Sot
Bajqinovci: Më 6 tetor do ia kthejmë hundëve bandave të gjitha të këqijat që na kanë shkaktuar gjatë këtyre viteve

Lajme

Bajqinovci: Më 6 tetor do ia kthejmë hundëve bandave të gjitha të këqijat që na kanë shkaktuar gjatë këtyre viteve

Më: 4 tetor 2019 Në ora: 12:56
Mefail Bajqinovci

Kandidati për deputet nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje, Mefail Bajqinovci, ka thënë se gjatë karrierës së tij 20 vjeçare si gazetar, e ka parë se sa të pamëshirshëm ndaj qytetarëve kanë qenë këta që e mbajtën pushtetin vetëm për tu pasuruar për veti dhe klanet e tyre mafioze.

Bajqinovci përmes një postimi në llogarinë e tij në ‘Facebook’, ka shkruar se për gjatë gjithë këtyre viteve, kam qenë një zë i fuqishëm kundër uzurpatorëve, i mbrojtjes së ligjshmërisë, i luftës ndaj monopoleve dhe diskriminimit, i promovimit të meritokracisë dhe vlerave njerëzore, i promovimit të Transparencës dhe luftës kundër krimit dhe korrupsionit, i promovimit të Demokracisë dhe Lirive të të drejtave të njeriut. Këto janë parimet e mija, profesionale dhe njerëzore!.

“Të gjithê jemi ngopur me mashtrime e gënjeshtra 20 vjeçare!
Nga fakti se pushtetarët e deritanishëm e vodhën të ardhmen e fëmijëve tuaj, dhe sot secili i ri synon të ik nga ky vend. E dijë se në çdo konkurs pune ju nuk aplikoni sepse jeni të sigurt se ai vend është rezervuar për të afërmit e këtyre që e mbajtën pushtetin! E dijë se jeni të irrituar sa herë që dilni në rrugë kur i shihni xhipat e zi, gardërobën e blerë në Milano dhe pallatet mbretërore të këtyre që e mbajtën pushtetit deri sot! E dij edhe për shumë gjëra të tjera që ju ndiheni të dëshpëruar dhe të mllefosur skajshmërisht!”, ka shkruar Bajqinovci.

Tutje, ai ka thënë se me 6 tetor do ia ktheni hundëve bandave, mashtruesve dhe gënjeshtarëve ordiner të gjitha të këqijat që u kanë shkaktuar për gjatë këtyre viteve.


“Por e dijë sigurt edhe këtë se kanë mbetur vetëm edhe pak orë, që gjërat do të ndryshojnë sepse pas kaq viteve #ErdhiDita.
Më 6 tetor jam i sigurt se Ju do e votoni Lëvizjen Vetëvendosje, numrin 126, dhe me këtë do ia ktheni hundëve bandave, mashtruesve dhe gënjeshtarëve ordiner të gjitha të këqijat që u kanë shkaktuar për gjatë këtyre viteve.
Gjatë karrierës sime 20 vjeçare si gazetar e kam parë me sytë e mijë se sa të pamëshirshëm ndaj qytetarëve kanë qenë këta që e mbajtën pushtetin vetëm për tu pasuruar për veti dhe klanet e tyre mafioze”, ka thënë Bajqinovci teksa ka vazhduar.

“Për gjatë gjithë këtyre viteve unë Mefail Bajcinovci me numrin 20 në Listën e Vetëvendosjes, kam qenë një zë i fuqishëm kundër uzurpatorëve, i mbrojtjes së ligjshmërisë, i luftës ndaj monopoleve dhe diskriminimit, i promovimit të meritokracisë dhe vlerave njerëzore, i promovimit të Transparencës dhe luftës kundër krimit dhe korrupsionit, i promovimit të Demokracisë dhe Lirive të të drejtave të njeriut. Këto janë parimet e mija, profesionale dhe njerëzore!”, ka thënë ai.

Në fund, Bajqinovci është shprehur se me Vetëvendosjen , ju nuk do ta përjetoni më diskriminimin në shërbimet shëndetësore, në shkollimin e fëmijëve tuaj, në punësimin e të rinjve, në drejtësi e siguri dhe në as një fushë tjetër.

“Me një guxim qytetar dhe prej një profesionisti i kamë luftuar vazhdimisht uzurpatorët, të korruptuarit të padrejtit dhe mafinë politike e parapolitike. Dhe këtë do të vazhdoj ta bëjë gjatë gjithë jetës time. Tani e kam edhe më të lehtë sepse jam në mesin e subjektit që është themeluar dhe frymon mbi këto parime.
Të jeni të sigurt se me LVV , Ju nuk do ta përjetoni më diskriminimin në shërbimet shëndetësore, në shkollimin e fëmijëve tuaj, në punësimin e të rinjve, në drejtësi e siguri dhe në as një fushë tjetër.
Andaj ju ftoj që më 6 tetor të gjitha vajzat dhe djemtë grat dhe burrat të dilni dhe ta votoni Lëvizjen Vetëvendosje sepse”, ka përfunduar ai.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...