Vendimi i parë i Abazoviqit, shkarkon drejtorin e Policisë

Lajme

Vendimi i parë i Abazoviqit, shkarkon drejtorin e Policisë

Më: 7 dhjetor 2020 Në ora: 22:04
Dritan Abazoviq

Zv.kryeministri i ri i Malit të Zi, Dritan Abazoviqi, ka shkarkuar drejtorin e Policisë, Veselin Veloviq.

Politikani shqiptar nga Ulqini, vendimin e ka bërë të ditur përmes Twitterit, të hënën.

Detyrën e drejtorit të Policisë, Veloviq e ka ushtruar nga viti 2005 deri më 2011, e më pas është kthyer në këtë detyrë më 2018.

Qeveria e re e Malit të Zi është votuar të premten dhe ky është vendimi i parë i Abazoviqit si numri dy në Qeveri.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat