Hapet panairi i librit në AAB - Bota Sot
Hapet panairi i librit në AAB

Libra

Hapet panairi i librit në AAB

Më: 9 tetor 2019 Në ora: 11:38
Panairi i librit në AAB

Në kolegjin AAB është hapur ‘Panairi vjeshtor i librit AAB 2019”, ku po marrin pjesë 40 botues nga Kosova, Shqipëria e Maqedonia dhe botues ndërkombëtarë.

Prorektori në AAB, Hasan Saliu tha se ky panair ka për qëllim që në mjediset universitare të bëjë bashkë botuesin dhe lexuesin. 

Teska bëri të ditur se AAB do të përurojë tre libra shkencor në këtë panair. Ndërsa, drejtoresha e Kulturës në komunën e Prishtinës, Blerta Basholli u shpreh se ky panair është i rëndësië së veçantë për  vet studentët e këtij kolegji.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat