Këshilli Kombëtar Shqiptar në Zagreb, organizon promovimin e librave “Golgota Shqiptare I, I, III, IV, V, VI” nga autori Ismet Krosi - Bota Sot
Këshilli Kombëtar Shqiptar në Zagreb, organizon promovimin e librave “Golgota Shqiptare I, I, III, IV, V, VI” nga autori Ismet Krosi

Libra

Këshilli Kombëtar Shqiptar në Zagreb, organizon promovimin e librave “Golgota Shqiptare I, I, III, IV, V, VI” nga autori Ismet Krosi

Nga: D.B. Më: 21 nëntor 2019 Në ora: 14:44
Ballina e librit

Nëntori është i bukur, është i dhimbeshim është i lexueshëm. Në nëntor 1908 u mbajt “Kongresi i Alfabetit të gjuhës shqipe në Manastir” me 28 nëntor u “bë” “Pavarësia e Shqipërisë” dhe Shqiptaria mbet e ndarë.

Si shumë autor që shkruajnë për këto ngjarje historike, janë të mirëpritura por Ismet Jonuzi - Krosi i jep edhe një kahje kombëtare për të gjithë ata që e mbajtën gjallë çështjen kombëtare duke e paguar me jetë.

Këshilli Kombëtar Shqiptar në Zagreb organizon promovimin e librave “GOLGOTA SHQIPTARE I, I, III, IV, V, VI”, nga autori Ismet Krosi.

Me datë 23.11.2019. (të shtunën), në ora 14:00, vendi: Knjižnica i Čitaonica “ Bogdana Ogrizovića”, Preradovićeva 5. Dizajnin e plakatit e bëri Ngadhnjim Istrefi.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat