Moti sot në Maqedoninë e Veriut - Bota Sot
Moti sot në Maqedoninë e Veriut

Maqedonia

Moti sot në Maqedoninë e Veriut

Më: 23 shkurt 2019 Në ora: 09:34
Foto ilustrim

Moti sot do të jetë me reshje të kohëpaskohshme të borës, posaçërisht gjatë pasdites, ndërsa në shumicën e vendeve do të formohet edhe mbulesa e borës. Do të fryjë erë verilindore.

Temperaturat e mëngjesit do të lëvizin nga -9 deri 0, ndërsa temperatura gjatë ditës nga -6 deri 3 gradë celsius.

Në Shkup moti do të jetë kryesisht i njëjtë, me vranësira dhe me reshje të borës të kohëpaskohshme, veçanërisht gjatë pasdites.

Nga nesër vijon moti i thatë dhe me erë ndërsa temperaturat e mëngjesit do të ulen.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...