VMRO-DPMNE e ka paraqitur aplikacionin e LSDM-së deri tek prokuroria - Bota Sot
VMRO-DPMNE e ka paraqitur aplikacionin e LSDM-së deri tek prokuroria

Maqedonia

VMRO-DPMNE e ka paraqitur aplikacionin e LSDM-së deri tek prokuroria

Më: 18 prill 2019 Në ora: 19:12
VMRO-DPMNE

VMRO-DPMNE e ka paraqitur “aplikacionin e famshëm të telefonit” të LSDM-së me të cilin partia në pushtet po grumbullon të dhëna virtuale për qytetarët, por nga atje pretendojnë se është tepër vonë për Ministrinë e Brendshme dhe Prokurorinë Publike që të ndërhyjnë sepse u zbulua tri ditë më herët dhe se “dëshmitë me siguri janë shkatërruar me mosmarrjen e serverëve”.

Nga prokuroria në takimin e sotëm me përfaqësuesit e selisë zgjedhore të kandidates për presidente, Gordana Siljanovska, iu është konfirmua se rasti do të hetohet.

Kryeministri Zoran Zaev këtë e komentoj se kot akuzojnë, ata të cilët janë të vetëdijshëm se do të humbin në zgjedhjet presidenciale dhe se nuk ka asgjë jashtëligjore në aplikacion.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...