Moti sot në Maqedoninë e Veriut - Bota Sot
Moti sot në Maqedoninë e Veriut

Maqedonia

Moti sot në Maqedoninë e Veriut

Më: 1 maj 2019 Në ora: 08:14
Foto ilustrim

Moti sot do të jetë me vranësira dhe me reshje lokale të shiut të përcjellura me vetëtima.

Temperatura minimale do të lëvizë nga 2 deri 8 gradë celsius, ndërsa maksimalja nga 15 deri 23 gradë celsius.

Në Shkup moti do të jetë i ndryshueshëm me vranësira dhe me kushte për reshje të shiut. Temperatura do të lëvizë nga 7 deri 20 gradë celsius.

Në 2 ditët e ardhshme do të ketë kushte për reshje të shiut ndërsa më pastaj pritet që moti të stabilizohet dhe temperaturat të rriten.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat