30 ditë paraburgim për funksionarin e lartë të BDI-së - Bota Sot
30 ditë paraburgim për funksionarin e lartë të BDI-së

Maqedonia

30 ditë paraburgim për funksionarin e lartë të BDI-së

Më: 10 qershor 2019 Në ora: 21:45
Jahi Jahiun

Pas kërkesës së Prokurorisë, Gjykataka ka caktuar masën e parabur.gimit prej 30 ditëve për Jahi Jahiun, sekretar shtetëror në Ministrinë për Shoqëri Informatike dhe Administratë.

Gjatë mëngjesit të sotëm policia e ka arr.estuar sekretarin shtetëror Jahi Jahiu, kuadër i BDI-së.

Ai dyshohet se ka marrë ryshf.et prej 40 mijë euro gjatë realizimit të një tenderi në projekt nga fondet evropiane IPA, në kohën e ministrit Ivo Ivanovski.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...