Zjarri shkrumbon një shtëpi në fshatin Çellopek të Tetovës - Bota Sot
Zjarri shkrumbon një shtëpi në fshatin Çellopek të Tetovës

Maqedonia

Zjarri shkrumbon një shtëpi në fshatin Çellopek të Tetovës

Më: 17 korrik 2019 Në ora: 13:48
Pamje nga aksidenti

Para pak çastesh ka shpërthyer një zjarr në një shtëpi në fshatin Çellopek të Komunës së Bërvenicës. Për fat të mirë, edhe pse shtëpia ka qenë e banuar në momentin e shpërthimit të zjarrit, nuk ka të lënduar.

Zjarrfikësit janë duke intervenuar për momentin me tre makina kundër zjarrit dhe disa zjarrfikës.

Sipas informatave të para, zjarri është arritur të lokalizohet që të mos përhapet në shtëpitë për rreth, ndërsa ende nuk dihet shkaqet e shpërthimit të këtij zjarri.

Pas pak pritet të bëhet edhe hetimi i cili do të përcaktojë shkaqet e shpërthimit të zjarrit në këtë objekt banimi.

Dyshimet e para sipas zjarrfikësve janë tek energjia elektrike, e cila ka rezultuar të jetë instalim i vjetër disa dekada.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...