Aksidentet për fundjavë në Shkup me 19 njerëz të lënduar dhe 156 dënime - Bota Sot
Aksidentet për fundjavë në Shkup me 19 njerëz të lënduar dhe 156 dënime

Maqedonia

Aksidentet për fundjavë në Shkup me 19 njerëz të lënduar dhe 156 dënime

Më: 29 korrik 2019 Në ora: 09:23
Policia

Sektori për Punë të Brendshme në Shkup dhe Ndihma e Shpejtë në Shkup ka pasur shumë gjatë fundjavës, si pasojë e mos pasjes së kulturës në komunikacion nëpër kryeqytet.

Nga 28 aksidente në komunikacion kanë mbetur të lënduar 19 persona, katër rëndë të lënduar dhe 15 lehtë.

Janë dënuar 156 vozitës, për tejkalim shpejtësie dhe vozitje nën ndikimin e alkoolit.

76 shoferë janë larguar nga komunikacioni për vozitje të hershme apo vozitje me mjete më të mëdhaja se e lejuara. 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat