Prokurorja Elizabeta Josifovska sot dëshmoi për rastin “Haraçi” - Bota Sot
Prokurorja Elizabeta Josifovska sot dëshmoi për rastin “Haraçi”

Maqedonia

Prokurorja Elizabeta Josifovska sot dëshmoi për rastin “Haraçi”

Më: 12 gusht 2019 Në ora: 16:44
Elizabeta Josifovska

Prokurorja Elizabeta Josifovska, e cila është pjesë e PSP-së, sot dëshmoi në Prokurorinë për përndjekje të krimit të organizuar dhe korrupsionit në lidhje me rastin “Haraçi”

Prokurorja Speciale Publike, Elizabeta Josifovska para disa dite në publik deklaroi se ajo e kishte nënshkruar mendimin pozitiv për që t’i kthehet pasaporta të dyshuarit në rastin “Perandoria”, Orce Kamçev, por se këtë veprim e kishte bërë me urdhër të Katica Janevës.

Josifovska thotë se mendimi për pasaportën e Kamçevit ishte vendim i Janevës dhe se si zëvendëse e saj, ajo ishte e detyruar ta firmosë.

“Është vendim i saj i marrë me urdhër të sa, unë e kam nënshkruar atë teknikisht në emrin e saj, ne si ndihmës të prokurores Special nuk mund t’i ndryshojmë vendimet e saj,” tha Josifovska.

Pas Josifovskës, gjatë ditës së nesërme pritet të dëshmoj edhe prokurorja, Lile Stefanova.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...