Në Bogorodicë dhe Tabanoc pritet deri në 45 minuta - Bota Sot
Në Bogorodicë dhe Tabanoc pritet deri në 45 minuta

Maqedonia

Në Bogorodicë dhe Tabanoc pritet deri në 45 minuta

Më: 16 gusht 2019 Në ora: 09:34
Ilustrim

Frekuenca e automjeteve sot në mëngjes është rritur, ndërsa në vendkalimet kufitare Bogorodicë dhe Tabanoc pritet deri në 45 minuta. Në vendkalimet e tjera kufitare, në anën e Maqedonisë, nuk ka vonesa të mëdha për hyrje dhe dalje nga shteti.

Intensiteti i qarkullimit në akset rrugore jashtë mjediseve të qyteteve gjithashtu është rritur.

LAMM rekomandon shpejtësi të adaptuar të lëvizjes, respektim të sinjalizimit të vendosur të komunikacionit dhe drejtim të kujdesshëm të automjetit, veçanërisht në rrugët nëpër fushëgropa, luginat e lumenjve dhe grykat malore ku ka mundësi për shembje.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...