Zjarr në fshatin Openicë të Ohrit

Maqedonia

Zjarr në fshatin Openicë të Ohrit

Më: 25 gusht 2019 Në ora: 13:17
Foto ilustrim

Zjarri nga dita e djeshme që përfshiu fshatin Openicë që gjendet tetë kilometra larg Ohrit po zgjerohet drejt qytetit të Ohrit.

Ekipet e Njësisë kundër zjarrit prej ditës së djeshme janë në terren dhe thonë se është vështirë të shuhet zjarri.

Banorët shprehen të shqetësuar dhe sipas tyre gjendja është alarmante.

Terreni është i vështirë për qasje për shkak se bëhet fjalë për vend malor. Në shuarjen e zjarrit ndihmon edhe policia e pyjeve.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat