Humb jetën një alpinist nga Maqedonia në Olimp - Bota Sot
Humb jetën një alpinist nga Maqedonia në Olimp

Maqedonia

Humb jetën një alpinist nga Maqedonia në Olimp

Më: 15 shtator 2019 Në ora: 11:06
Ilustrim

Një alpinist nga Maqedonia humbi jetën në malin Olimp në Greqi pasi ra në një luginë.

Sipas informacioneve nga AIM, bëhet fjalë për një grup prej rreth nëntë personash nga vendi, të cilës janë ngjitur në Olimp, me çka supozohet se i ndjeri iu është rënduar gjendja shëndetësore dhe ka marrë sulm në zemër para se të binte në luginë.

Pritet që autopsia të përcaktojë më tej shkaqet e sakta të vdekjes.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...