Janeva del nga burgu për kontroll mjekësor - Bota Sot
Janeva del nga burgu për kontroll mjekësor

Maqedonia

Janeva del nga burgu për kontroll mjekësor

Më: 10 tetor 2019 Në ora: 12:55
Katica Janeva

Avokatja e Katica Janeva, Irena Frçkovska sot vërtetoi se Janeva nga burgi do të transferohet në klinikën ‘Zhan Mitrev’ ku do të ketë kontroll mjekësore.

Gjendja shëndetësore e Janevës, sipas avokatëve të saj, është e keq dhe po ankohet për tension të lartë dhe ankth,.

Janeva më herët merrte terapi nga ambulanca e burgut dhe ky është kontrolli i parë mjekësor jashtë burgut.

Më herët, avokatët e Janevës kërkuan që paraburgimi të ndërrohet me paraburgim shtëpiak, por gjykata refuzoi.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...