Janeva del nga burgu për kontroll mjekësor

Maqedonia

Janeva del nga burgu për kontroll mjekësor

Më: 10 tetor 2019 Në ora: 12:55
Katica Janeva

Avokatja e Katica Janeva, Irena Frçkovska sot vërtetoi se Janeva nga burgi do të transferohet në klinikën ‘Zhan Mitrev’ ku do të ketë kontroll mjekësore.

Gjendja shëndetësore e Janevës, sipas avokatëve të saj, është e keq dhe po ankohet për tension të lartë dhe ankth,.

Janeva më herët merrte terapi nga ambulanca e burgut dhe ky është kontrolli i parë mjekësor jashtë burgut.

Më herët, avokatët e Janevës kërkuan që paraburgimi të ndërrohet me paraburgim shtëpiak, por gjykata refuzoi.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat