Arsovski: “Haraçi” do të ndikojë edhe në zgjedhje

Maqedonia

Arsovski: “Haraçi” do të ndikojë edhe në zgjedhje

Më: 15 nëntor 2019 Në ora: 12:43
Petar Arsovski

Analisti Petar Arsovski ka folur për ndikimin e aferës “Haraçi” në zgjedhjet e ardhshme që duhet të mbahen më 12 prill të vitit 2020.

“Haraçi sipas meje është i ndryshueshëm në ndikim në Maqedoni pasi tanimë ka ndikuar në rejtingun e partive. Gjithashtu, ka ndikuar edhe në datën e fillimit të negociatave me BE-në, dhe pritet të ndikojë edhe në zgjedhjet e ardhshme” thotë analisti, Arsovski.

Përndryshe, ky rast është përfshirja e disa personave me ndikim në vend, duke filluar nga ish-kryeprokurorja e Prokurorisë Speciale Publike në Maqedoni, Katica Janeva.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat