Luigi Di Maio: Italia mbështet Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut në rrugën e tyre evropiane - Bota Sot
Luigi Di Maio: Italia mbështet Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut në rrugën e tyre evropiane

Maqedonia

Luigi Di Maio: Italia mbështet Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut në rrugën e tyre evropiane

Më: 11 dhjetor 2019 Në ora: 21:59
Foto ilustrim

Ministri italian i Punëve të Jashtme dhe Bashkëpunim Ndëkombëtar, Luigi Di Maio në Tiranë deklaroi se Italia përkrah procesin e integrimit evropian për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut.

Ai gjithashtu tha se Italia insiston që të ketë vendim pozitiv për nisjen e bisedimeve për dy vendet.

“Italia insiston në vendimin pozitiv për dy vendet”, tha Luigi Di Maio.

Ministria italian bashkërisht me eurokomesarin Luigi Sorec vizituan edhe kampin në Vorë, ku u vendosën 200 persona të prekur nga tërmeti.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat