MPB: Regjistrohen 251 shkelje të mosmbajtjes së maskës mbrojtëse - Bota Sot
MPB: Regjistrohen 251 shkelje të mosmbajtjes së maskës mbrojtëse

Maqedonia

MPB: Regjistrohen 251 shkelje të mosmbajtjes së maskës mbrojtëse

Më: 12 korrik 2020 Në ora: 11:00
Ilustrim

Gjatë ditës së djeshme 251 persona nuk kanë respektuar masën për mbajtjen e maskës mbrojtëse.

“Gjatë 24 orëve të kaluara në territorin e Republika e Maqedonisë së Veriut, lidhur me masën për mbajtjen e maskës mbrojtëse, janë regjistruar 251 shkelje”, thonë nga MPB.

Ministria e Brendshme u bën thirrje qytetarëve që të respektojnë masat dhe protokollet e miratuara nga Qeveria në mënyrë që të merret me Covid-19.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat