Vërshëllehet delegacioni qeveritar në Krushevë, i quajnë tradhtarë

Maqedonia

Vërshëllehet delegacioni qeveritar në Krushevë, i quajnë tradhtarë

Më: 2 gusht 2020 Në ora: 14:30
Foto ilustrim

Në Krushevë një grup qytetarësh vërshëllen delegacionin qeveritar duke brohoritur ‘Asnjëherë e veriut, vetëm Maqedoni”.

“Ky është vend për heronj, dhe jo për tradhtarë”, ishte një nga thirrjet e kësaj grupe të qytetarëve.

Në Krushevë të pranishëm ishin edhe zëvendëskryeministrja dhe ministrja e Mbrojtjes, Radmilla Sheqerinska dhe ministri i Transportit dhe Lidhjeve, Goran Sugareski.

Në Meçkin Kamen fjalim mbajti edhe nënkryetari i Kuvendit, Goran Misovski, i cili zëvendëson kreun e Kuvendit, Talat Xhaferin i cili ndodhet në klinikë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat