Moti sot në Maqedoninë e Veriut

Maqedonia

Moti sot në Maqedoninë e Veriut

Më: 11 gusht 2020 Në ora: 08:08
Ilustrim

Moti sot në Maqedoninë e Veriut do të jetë me diell dhe vranësira mesatare, si dhe do të fryjë erë e lehtë nga drejtimi verior.

Temperaturat minimale do të lëvizin prej 12 deri 20 gradë celcius, ndërsa ato maksimale do të jenë në interval prej 28 deri 35 gradë celcius.

Gjatë ditëve të ardhshme, moti pritet të jetë me diell dhe i nxehtë, përveç në disa vende ku do të ketë kushte për reshje të shiut.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat