Nga maji deri tani në Maqedoni janë dënuar 128,849 qytetarë për mos mbajtje të maskave mbrojtëse

Maqedonia

Nga maji deri tani në Maqedoni janë dënuar 128,849 qytetarë për mos mbajtje të maskave mbrojtëse

Më: 7 janar 2021 Në ora: 10:44
Foto Ilustrim

Dënimet prej 20 euro për persona fizik që nuk mbajnë maska dhe 2000 euro për persona juridik që nuk kanë siguruar maska nëpër bizneset e tyre.

Këto janë dënimet në Maqedoni për mos sigurimin e maskave për tu mbrojtur nga pandemia globale Covid-19.

Nga 1 maji e deri më tani sipas institucioneve në vend numri i të dënuarve është 128,849 qytetarë.

Dënimet arrijnë vlerën e më shumë se 2 milion euro të fituara vetëm nga dënimet.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat