Seanca të dy komisioneve kuvendore në Maqedoni

Maqedonia

Seanca të dy komisioneve kuvendore në Maqedoni

Më: 17 maj 2021 Në ora: 09:57
Kuvendi i Maqedonisë

Në Kuvend sot seanca duhet të mbajnë Komisionet për arsim, shkencë dhe sport dhe për çështje evropiane.

Në rendin e ditës të Komisionit për arsim, shkencë dhe sport janë ndryshimet dhe plotësimet e Ligjit për mësimdhënësit dhe bashkëpunëtorët profesionistë në shkollat fillore dhe të mesme dhe të Ligjin për Byronë për zhvillimin e arsimit, të dy në lexim të parë.

Para anëtarëve të Komisionit për çështje evropiane janë ndryshimet dhe plotësimet e Ligjit për fondet investuese në lexim të parë

Dhe ndryshimet dhe plotësimet e Ligjit për cilësinë e ajrit të ambientit në lexim të dytë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat