Pendarovski: Çështjet historike nuk kanë lidhje me procesin e integrimit evropian

Maqedonia

Pendarovski: Çështjet historike nuk kanë lidhje me procesin e integrimit evropian

Më: 17 maj 2021 Në ora: 17:55
Stevo Pendarovski

Presidenti Stevo Pendarovski merr pjesë në takimin e dhjetë jubilar të Procesit Brdo-Brion në Slloveni, ku, siç shkruan ai në profilin e tij në Facebook, me presidentët e Shqipërisë, Bosnjë dhe Hercegovinës, Kosovës, Sllovenisë, Serbisë, Kroacisë dhe Malit të Zi diskutojnë për pasojat e pandemisë dhe rimëkëmbjes ekonomike të rajonit të Ballkanit Perëndimor.

Zgjerimi i BE duhet të vazhdojë në pas pst-kovid Evropëns.

Çështjet historike nuk kanë asnjë lidhje me procesin e integrimit evropian.

Bashkëpunimi rajonal është çelësi i përparimit më të shpejtë për vendet e Ballkanit Perëndimor”, shkroi Presidenti Pendarovski.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat