12 humbje jete ,154 raste të reja në Maqedoni

Maqedonia

12 humbje jete ,154 raste të reja në Maqedoni

Më: 20 shtator 2021 Në ora: 15:32
Foto Ilustrim

Nga 1967 tetse të kryera në 24 orët e fundit, Ministria e Shëndetësisë ka regjistruar 154 raste të reja të të infektuarve me Kovid-19, numri më i lartë i tyre në Shkup, gjithsejtë 118.

Në ndërkohë nga Instituti i Shëndetit Publik raportojnë për 408 pacientë të shëruar.

Dhe 12 të tjerë të cilët kanë humbur betejën me Kovid-19.

Për momentin në vendin tonë kemi 12786 raste aktive.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat