ASH: Marrja e ftesës për antarësim përmbush një pjesë të aspiratave të qytetarëve - Bota Sot
ASH: Marrja e ftesës për antarësim përmbush një pjesë të aspiratave të qytetarëve

Maqedonia

ASH: Marrja e ftesës për antarësim përmbush një pjesë të aspiratave të qytetarëve

Më: 12 korrik 2018 Në ora: 22:10
Aleanca për Shqiptarët

Aleanca për Shqiptarët gjithashtu e përshëndet ftesën për anëtarësim në NATO. Sipas tyre, me marrjen e këtij dokumenti përmbushet një pjesë e aspiratave të qytetarëve.

Zëdhënësi i kësaj partie Flakron Bexheti thotë se me anëtarësim në NATO qytetarët do të frymojnë më sigurt por nga ana tjetër, paralajmëron se Aleanca për Shqiptarët do të parashtroj vërejtët e tyre në lidhje me marrëveshjen me Greqinë, për çështjen e identitetit të shqiptarëve dhe gjuhën shqipe, që sipas tij, nuk i përmbushin pritshmërinë e shqiptarëve të Maqedonisë.

Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test
Tjera