Tërmeti dridhi qytetin e Vallandovës - Bota Sot
Tërmeti dridhi qytetin e Vallandovës

Maqedonia

Tërmeti dridhi qytetin e Vallandovës

Më: 17 tetor 2018 Në ora: 18:44
Foto ilustruse

Një tërmet prej 2.4 shkallë riter ka dridhur sot Valladovën.

Epiqendra e tërmetit ka qenë 11 kilometra larg qytetit, gjegjësisht 131 kilometra nga Shkupi.

Tërmeti ka ka qenë në thellësi prej 2 kilometrave.

Në Evropë në rajonin medetirian sot tërmet ka pasur edhe në Turqi, Rumani, Francë, Zvicër, Spanjë dhe vende tjera.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...