Nik Xhelilaj në revistën e njohur gjermane, ja çfarë shkruan për talentin shqiptar - Bota Sot
Nik Xhelilaj në revistën e njohur gjermane, ja çfarë shkruan për talentin shqiptar

Mediale Vip

Nik Xhelilaj në revistën e njohur gjermane, ja çfarë shkruan për talentin shqiptar

Më: 25 prill 2019 Në ora: 06:35
Nik Xhelilaj

Nik Xhelilaj është një ndër aktorët më të suksesshëm shqiptar i cili prej kohësh po zhvillon karrierën e tij në Turqi ku dhe ka tërhequr vëmendjen me rolet e tij.

Së fundmi, revista prestigjioze ‘Glamour Germany’ i ka dedikuar një artikull aktorit shqiptar ku ka folur për suksesin e tij në aktrim dhe gjithashtu me femrat.

Niku ka shpërndarë një pjesë të artikullit në ‘Instastory’ në të cilin shkruhej:

“Nik Xhelilaj është bërë i njohur në 2016-ën për publikun gjerman gjatë xhirimeve të trilogjisë ‘Winnetou’. Ai ka rrëfyer se profesori i tij në akademi i ka mësuar se për t’u bërë i njohur në Gjermani duhet të punosh shumë fort.

Sipas tij publiku duhet të ketë respekt për ty dhe më pas ai do të të adhurojë. Ky është mentaliteti që kanë gjermanët dhe Nik e pëlqen shumë, pasi këtu nuk bëhesh i njohur lehtë”.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...