Miq jo vetëm nga profesioni, Leonardo DiCaprio dhe Brad Pitt i bashkon edhe një pasion i rrallë - Bota Sot
Miq jo vetëm nga profesioni, Leonardo DiCaprio dhe Brad Pitt i bashkon edhe një pasion i rrallë

Mediale Vip

Miq jo vetëm nga profesioni, Leonardo DiCaprio dhe Brad Pitt i bashkon edhe një pasion i rrallë

Më: 23 korrik 2019 Në ora: 16:40
Leonardo DiCaprio dhe Brad Pitt

Leonardo DiCaprio dhe Brad Pitt janë dy nga emrat më të mëdhenj të ‘Hollywood-it’, por së bashku kanë punuar vetëm në një film. Megjithatë dy aktorët e njohur përveç profesionit, duket se i bashkon një pasion mjaft i veçantë. Aktorët e kanë forcuar akoma dhe më shumë miqësinë mes tyre për shkak të dashurisë që ndajnë për punimin e qeramikës dhe të argjilës. Burime pranë dyshes kanë treguar për ‘The Sun’ se Brad ka një studio skulpture në shtëpinë e tij dhe fton herë pas herë edhe Leonardon për të punuar ndonjë gjë. “Ndonjëherë ata bashkohen edhe me miqtë e tjerë artistë të Brad, por ka raste kur qëndrojnë vetëm. Leo merr sanduiçe nga vendi i tyre i preferuar dhe ata e kalojnë natën duke krijuar ndonjë objekt arti prej qeramike”, kanë treguar burimet. Më tej ata kanë rrëfyer se xhirimi i filmit më të fundit kanë qenë shumë i lodhshëm për dy aktorët, ndaj ata kanë gjetur këtë mundësi për t’u relaksuar dhe disa nga punimet e tyre mund t’i shesin.

DiCaprio dhe Pitt u bënë bashkë për herë të parë për filmin “Once Upon a Time in Hollywood”, në të cilin Leonardo luan rolin e Rick Dalton, ndërsa Brad ka rolin e mikut të ngushtë të tij. Ky film pritet të shfaqet për herë të parë në kinematë e Amerikës në datë 26 korrik dhe më pas në gjithë botën. 

Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...