Gold AG ia kushton disa vargje nënës së Ramush Haradinajt - Bota Sot
Gold AG ia kushton disa vargje nënës së Ramush Haradinajt

Mediale Vip

Gold AG ia kushton disa vargje nënës së Ramush Haradinajt

Më: 23 korrik 2019 Në ora: 17:59
Gold AG me familjen Haradinaj

Kryeministri në largim, Ramush Haradinaj, sot udhëton për në Hagë ku do të intervistohet nga Dhomat e Posaçme të Gjykatës Speciale.

Haradinaj do të intervistohet nga prokurorët e Speciales në cilësinë e të dyshuarit.

Përmes një postimi në Instagram, reperi Gold AG ka shkruar disa vargje për nënën e Haradinajt, me rastin e udhëtimit të tij për në Hagë.

POSTIMI I PLOTË I GOLD AG, PA NDËRHYRJE:

“Një brengë e madhe
Për ty nana Rukë kësaj rradhe,
Shumë Luana linde u bë plot katundi
Por dhimbjen dhe lotin krenaria ta mundi,
Plagët e lirisë përgjys’ zemrën ta ndanë
Fjala borxh s’do t’ishte po mos t’ishte fjala nanë,
Me lot shumë herë djalin e përcolle
Asnjëherë në jetë një fjal keq se fole,
E kjo histori ndryshe s’mund të thuhet
Se ajo që lindë burra burrneshë gjithmonë quhet.

23.07.2019”.

Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...