Familja mbretërore heq dorë nga tradita: Megan Markle fajtore për të gjitha?

Mediale Vip

Familja mbretërore heq dorë nga tradita: Megan Markle fajtore për të gjitha?

Më: 19 gusht 2019 Në ora: 17:50
Mbretëresha Elizabete

Më 26 dhjetor, familja do të mblidhej për të shkuar në gjueti për fazanë. Megan Markle është një aktiviste për të drejtat e kafshëve dhe nuk është adhuruese e këtij aktiviteti dhe traditës së gjatë familjare.

Duket se e gjithë familja do të heqë dorë nga kjo traditë, por nuk ka asnjë lidhje me Megan.

Sipas Daily Mail, për shkak se numri i brumbujve është rritur në mënyrë dramatike, kjo specie e zogjve po lufton për të mbijetuar dhe sezoni i gjuetisë tani zyrtarisht ka mbaruar.

Lajmi erdhi derisa familja mbretërore ndodhet për pushime dhe ndryshoi planet e tyre për dimër, raporton Cosmopolitan.

Sidoqoftë, është në interes të ruajtjes së popullatës së shpendëve, kështu që familja mbretërore do të duhet të angazhohet për ndonjë veprimtari tjetër.

Një gjë është e sigurt, lajmet gëzuan Megan dhe zogjtë e rrezikuar.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat