Shkak shtatzënia?! Këngëtarja shqiptare martohet me kolegun pak muaj pas fejesës - Bota Sot
Shkak shtatzënia?! Këngëtarja shqiptare martohet me kolegun pak muaj pas fejesës

Mediale Vip

Shkak shtatzënia?! Këngëtarja shqiptare martohet me kolegun pak muaj pas fejesës

Më: 10 shtator 2019 Në ora: 13:14
Dafina Dauti dhe Tafil Kurteshi

Këngëtarja shqiptare Dafina Dauti vetëm pak javë më parë pranoi se kishte nisur një romancë me kolegun e saj, këngëtarin Tafil Kurteshi.

Romanca e artistëve kishte nisur nga koncertet dhe vetëm pak javë pasi zbuloi lidhjen e tyre disa mujore, Dauti pranoi se kishte mbetur shtatzënë dhe se ajo e Tafili ishin në pritje për t’u bërë prindër.

“Unë dhe Tafili do të kemi fëmijë së shpejti…por gjininë nuk po e tregojmë tani pasi kur të lind foshnja edhe publiku do ta mësojë gjininë dhe emrin”, u shpreh ajo.

Lajmet më të fundit nga çifti tregojnë se dyshja ka kurorëzuar në martesë lidhjen e tyre dhe ka qenë Dafina ajo që ka ndryshuar statusin e saj civil në rrjetet sociale.

Kështu nuk dihen detaje të tjera nga martesa e fshehtë e artistëve, ndërsa kujtojmë se bebushi që pritet të vijë në jetë do të jetë fëmija i dytë për secilin këngëtar pasi Dafina ka një vajzë 10 vjeçe që quhet Elizabeta, ndërkohë që edhe Tafili ka një djalë nga martesa e tij e parë.

Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...