Alketa “kopjoi“ fustanin e Parashqevi Simakut pas 3 dekadash?!! - Bota Sot
Alketa “kopjoi“ fustanin e Parashqevi Simakut pas 3 dekadash?!!

Mediale Vip

Alketa “kopjoi“ fustanin e Parashqevi Simakut pas 3 dekadash?!!

Më: 1 tetor 2019 Në ora: 23:08
Alketa Vejsiu

Alketa Vejsiu u shfaq së fundi me një fustan që zor të mos sillte ndermend ( atyre që e kanë parë) veshjen e famshme të Parashqevi Simakut në Festivalin e 27-të në RTSH, në vitin 1988, sic kujton tiranapost. al. Po ato mëngë super të fryra, ngjyrë e celët dhe xixa, dhe një dekolte e thellë në formë V-je.

Alketa na riktheu pas në kohën kur këngëtarja shqiptare e njohur për zërin e saj të bukur e të plotë, por edhe pamjen tejet joshëse, interpretoi atë që do mbetej si një prej këngëve më të bukura të repertorit të saj, “E duam lumturinë“.

Ikona e viteve 80, u largua drejt Shteteve të Bashkuara në vitin 1991, ku jeton dhe sot. Hera e fundit që u shfaq në skenë ka qenë në 1996-tën, tek Festivali i 35-të i Këngës në RTSH si e ftuar.

Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...