Barbana me dedikim prekës për vëllanë e ndjerë: Ergi im, pika ime e dobët - Bota Sot
Barbana me dedikim prekës për vëllanë e ndjerë: Ergi im, pika ime e dobët

Mediale Vip

Barbana me dedikim prekës për vëllanë e ndjerë: Ergi im, pika ime e dobët

Më: 15 tetor 2018 Në ora: 15:01
Barbana dhe Ergi Dini

Ajo ka bërë një dedikim prekës për të vëllanë e ndjerë, i cili kishte ndërruar jetë vitin e kaluar.

Barbara Dini ka pohuar se gjëja më e bukur që kishte në jetë ishte vëllai, Ergini.

Ky i fundit po të ishte gjallë sot do të mbushte plot 24 vjet, dhe në kuadër të kësaj dite, Dini i ka dedikuar disa rreshta të shtrenjtit të saj.

“Çdo vit mezi prisja orën 00.00 të kësaj nate për të uruar ditëlindjen!Sot është ditëlindja jote e 24!Po bëhen 2 vite që pres të “zgjohem”nga ky makth i tmerrshëm. Ishe gjëja më e bukur që më ndodhi në këtë jetë por edhe dhimbja më e madhe…nuk u ngopëm me ty!Ke qenë je dhe do të mbetesh dashuria ime më e madhe,pika ime e dobët!Nuk do mundem kurrë ta pranoj humbjen tënde Ergi…,”- shkruan Barbana krahas një fotoje ku shihet vëllai i saj.

Ergi ndërroi jetë si pasojë e një aksidenti tragjik me motoçikletë dhe së bashku me të u aksidentua për vdekje edhe shoku i tij, 22-vjeçari Kejdi Halili.

Ergi ishte një nga zërat e rinj të muzikës shqiptare, dhe një nga kulmet e tij ishte triumfi në skenën e “X Factor” në vitin 2014.

Ndryshe, Barbana është duke punuar në projekte të reja muzikore që do t’i sjell gjatë vitit në vijim.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test
Tjera