Galaxy Note10 dhe Note10+ lansohen zyrtarisht

Mobile

Galaxy Note10 dhe Note10+ lansohen zyrtarisht

Më: 8 gusht 2019 Në ora: 16:33
Galaxy Note10 dhe Note10+

Samsung zyrtarisht i dha fund të gjitha spekulimeve dhe prezantoi familjen e produktit Galaxy Note10, i përbërë nga standardi Galaxy Note10 dhe Galaxy Note10 +.

“Çdo element i Galaxy Note10 ishte krijuar për të ndihmuar përdoruesit të arrijnë më shumë. Nëse ata janë duke përfunduar një projekt të madh për punë, kapjen dhe redaktimin e një videoje, ose duke luajtur lojën e tyre të preferuar telefonike, Galaxy Note10 do t’i ndihmojë ata ta bëjnë atë më shpejt dhe më mirë” – DJ Koh, President dhe Drejtori i Përgjithshëm i Samsung Elektronics. 

Për herë të parë në historinë e Samsung dhe markës Galaxy Note, po marrim dy madhësi të ndryshme të telefonave që në thelb prezantuan konceptin “phablet” duke qenë më të mëdha se gjithçka tjetër në këtë treg. 

Sidoqoftë, me madhësitë e ekranit duke u bërë më të mëdha, Samsung ka vendosur që i duhet një telefon më i madh, dhe një tjetër, edhe më më i madh. 

6.3- dhe 6.8 inç janë dy madhësitë e ekranit, por në rastin e Note10, rezolucioni bie në FHD +, ndërsa Note10 + mban QHD +.

Këto ekrane shfaqin një vrimë të vetme, të kamerës frontale. 

Samsung e quan atë ekran Infinity O, dhe kamera brenda vrimës së përmendur është prej 10MP. 

Sistemi i kamerave të pasme është një treshe 16MP + 12MP + 12MP në Note10, me Note10 + që shton një kamerë shtesë me thellësi VGA.

Nuk ka asnjë mungesë të vërtetë të RAM-it, me modelin e rregullt që vjen me 8 GB, ndërsa Plus i merr deri në 12 GB. 

E njëjta gjë vlen edhe për hapësirën ruajtëse, me versionin standard që merr 256 GB, dhe Plus deri në 512 GB.

Ndërsa Note10 + përmban një ngarkim të shpejtë me tela prej 45W, me një karikues që do të duhet të blini veçmas, Note10 nuk e trashëgoi këtë veçori. 

Çmimi fillon me 949,99 dollarë për Galaxy Note10, dhe 1,099,99 dollarë për Galaxy Note 10+.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat