Google Pixel 4a me çmim të lirë nuk shfaqet deri në tetor - Bota Sot
Google Pixel 4a me çmim të lirë nuk shfaqet deri në tetor

Mobile

Google Pixel 4a me çmim të lirë nuk shfaqet deri në tetor

Më: 21 qershor 2020 Në ora: 00:24
Foto ilustrim

Telefoni i lirë Android duhet të ishte prezantuar shumë kohë më parë, por nuk do të shfaqet deri në tetor të këtij viti.

Në fakt, Google Pixel 4a duhej të ishte paraqitur në fillim të majit si pjesë e Google I / O, por konferenca e zhvilluesve u anulua për shkak të pandemisë së coronavirusit dhe lëshimi i Pixel 4a u shty. Që atëherë, thashethemet e reja për vonesa të mëtejshme janë shfaqur pothuajse çdo javë.

Tani madje mund të supozohet se Pixel 4a do të vonohet deri në tetor. Kështu thotë sksperti i mirënjohur i industrisë Jon Prosser. Sipas informacionit të tij të brendshëm, lëshimi i modelit të zi të Pixel 4a duhet të bëhet vetëm më 22 tetor. Google me sa duket i ka thënë plotësisht lamtumirë variantit blu nga Pixel 4a.

Pixel 4a vije me një ekran 5.8 OLED dhe me një procesor Snapdragon 730, 6 GB RAM dhe hapësirë ​​ruajtëse për 64 GB.

Bateria do të ketë vetëm një kapacitet prej 380 mAh dhe mund të ngarkohet me një maksimum prej 18 watts.

Dhe çmimi i Pixel 4a pritet të jetë midis 349 dhe 399 dollarë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat